DIETA BEZLAKTOZOWA

Producent: Artur Topolski

Dieta bezlaktozowa (7 zestawów na 1 miesiąc)

Autor diety: Artur Topolski (Specjalista Żywienia)

Jak tworzę diety?

Każda dieta jest tworzona indywidualnie pod pacjenta. To oznacza, że przed wykonaniem diety przeprowadzam szczegóły wywiad z pacjentem poprzez korespondencję mailową. Dzięki informacją, które uzyskam tworzę dietę składającą się z produktów lubianych przez klienta, a także biorę pod uwagę ich dostępność oraz cenę. To Ty decydujesz ile chcesz wydać na żywność w ciągu miesiąca, a także wskazujesz mi produkty, których nie lubisz, abym mógł je wykluczyć z Twojej diety. Po wykupieniu diety masz ze mną stały kontakt, czuwam nad całym procesem stosowania diety, a także w razie zastrzeżeń modyfikuję Twój jadłospis. Ponadto przy wykonywaniu diety biorę pod uwagę Twoje umiejętności kulinarne.

Przed zakupieniem diety potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się ze mną, aby to zrobić kliknij tutaj.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 40 minut.

2. To Ty wybierasz, których produktów nie lubisz.

3. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Ty wybierasz ile chcesz wydać na swoją dietę w ciągu miesiąca.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Możesz wybrać 4 lub 5 posiłków, które będziesz spożywać w ciągu dnia.

10. Posiłki dostosowane są do Twoich umiejętności kulinarnych.

Kiedyś nabiał uważany był za jeden z najzdrowszych składników diety, dziś – obnażane jest jego drugie, nieco mniej korzystne oblicze. To świetne źródło białka i wapnia okazuje się być jednym z najbardziej problematycznych składników diety, który może powodować alergie, a także być całkowicie nietrawionym i nieprzyswajalnym. Spory odsetek z nas boryka się z jednym z dwóch problemów:

 • nietolerancją mleka krowiego i jego przetworów;
 • alergią na mleko i jego przetwory.

W każdym z tych przypadków konieczna jest eliminacja problematycznych składników diety. Ale to nie wystarczy – właściwie skomponowana dieta bezlaktozowa musi dostarczać optymalnych ilości białka i wapnia. Jak rozpoznać, czy także Ciebie dotyczy problem alergii na mleko bądź nietolerancji laktozy?

Alergia na mleko i nietolerancja laktozy –jak się objawiają?

Alergia na mleko i jego przetwory to problem dotyczący głównie niemowląt i małych dzieci, rzadziej dorosłych. Najczęściej pojawia się podczas wprowadzenia do diety mleka i – przy wprowadzeniu odpowiedniej diety eliminacyjnej – mija w wieku 3 – 5 lat. Organizm odpowiada na kontakt z białkami mleka krowiego produkcją przeciwciał, które dają szereg miejscowych i uogólnionych objawów:

 • zaburzenia żołądkowo – jelitowe;
 • wysypki skórne, przesuszenie skóry i świąd;
 • ciemieniucha u niemowląt;
 • kolki;
 • katar, zatkany nos i polipy w nosie;
 • zaburzenia oddychania;
 • bezdech senny;
 • rozdrażnienie i płaczliwość;
 • stała utrata apetytu.

Natomiast nietolerancja laktozy wynika z braku enzymu laktazy, trawiącego laktozę, czyli cukru mlecznego. Dotyczy ona dużego odsetka dorosłych osób – w Polsce problem ten może dotykać nawet 30% populacji. Najczęściej nietolerancja laktozy wynika z fizjologicznego spadku aktywności enzymu postępującej wraz z wiekiem. Rzadziej nietolerancja laktozy jest skutkiem zakażeń jelitowych czy choroby Leśniowskiego – Crohna. Objawy nietolerancji laktozy są ograniczone do przewodu pokarmowego i obejmują biegunki, uczucie pełności, w żołądku, wzdęcia czy bóle brzucha.

Dla kogo jest moja dieta bezlaktozowa?

Dieta eliminująca laktozę przeznaczona jest dla tych osób, które zauważają u siebie charakterystyczne objawy żołądkowo – jelitowe po spożyciu produktów zawierających laktozę. Aby upewnić się, że nietolerancja laktozy to realny problem, można wykonać specjalistyczne testy:

 • pomiar aktywności laktazy w jelicie;
 • wodorowy test oddechowy;
 • test doustnego obciążenia laktozy;
 • badanie molekularne polimorfizmu genu laktazy.

Dieta bezlaktozowa wskazana jest ponadto dla każdego, kto chce po prostu zadbać o zdrowie i wyeliminować z diety mleko i nabiał, które są uznawane za produkty zbędne w diecie. W świetle wielu najnowszych badań mleko i jego przetwory to źródła źle tolerowanej laktozy i kazeiny, licznych antybiotyków i hormonów wykorzystywanych w przemysłowej hodowli zwierząt. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w istocie żaden dorosły ssak nie żywi się mlekiem – jedynym mlekiem w diecie jest mleko matki.

Korzyści ze stosowania diety bezlaktozowej

Wprowadzenie diety bezlaktozowej i wyeliminowanie z diety laktozy powinno przynieść niemal natychmiastowy efekt w postaci ustąpienia dolegliwości żołądkowo – jelitowych. Ale nie tylko – to doskonały sposób na zapobiegnięcie tzw. zespołowi nieszczelności jelita. Niestrawiona laktoza i miejscowy odczyn alergiczny powodować mogą uszkodzenie ścian jelit, co prowadzi do przechodzenia toksyn jelitowych i licznych alergenów pokarmowych do krwiobiegu. Jak nietrudno się domyślić, daje to objawy ogólnoustrojowe, takie jak bóle głowy, chroniczne zmęczenie i problemy ze snem, problemy skórne, przyrost masy ciała, zaburzenia autoimmunologiczne – choroby tarczycy czy cukrzyca. Dieta bezlaktozowa może się zatem okazać niezłą inwestycją w zdrowie.

Udostępnij
50.00
Czas dostawy: 5 dni

Inne produkty, które mogą Cię zainteresować

Brak produktów