DIETA NA PRZYTYCIE

Producent: Artur Topolski

Dieta na przytycie (7 zestawów na 1 miesiąc)

Autor diety: Artur Topolski (Specjalista Żywienia)

Jak tworzę diety?

Każda dieta jest tworzona indywidualnie pod pacjenta. To oznacza, że przed wykonaniem diety przeprowadzam szczegóły wywiad z pacjentem poprzez korespondencję mailową. Dzięki informacją, które uzyskam tworzę dietę składającą się z produktów lubianych przez klienta, a także biorę pod uwagę ich dostępność oraz cenę. To Ty decydujesz ile chcesz wydać na żywność w ciągu miesiąca, a także wskazujesz mi produkty, których nie lubisz, abym mógł je wykluczyć z Twojej diety. Po wykupieniu diety masz ze mną stały kontakt, czuwam nad całym procesem stosowania diety, a także w razie zastrzeżeń modyfikuję Twój jadłospis. Ponadto przy wykonywaniu diety biorę pod uwagę Twoje umiejętności kulinarne.

Przed zakupieniem diety potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się ze mną, aby to zrobić kliknij tutaj.

Najważniejsze informacje o mojej diecie.

1. Osoby, które mają mało czasu na przygotowanie dietetycznych dań, mogą wybrać opcję szybkich posiłków, których wykonanie zajmuje około 40 minut.

2. To Ty wybierasz, których produktów nie lubisz.

3. Każdy posiłek zawiera szczegółową instrukcję przyrządzenia.

4. Po wypełnieniu ankiety jesteś w stałym kontakcie ze mną, czuwam nad Twoimi postępami.

5. Jeśli masz alergię, to ułożę dla Ciebie dietę tak, aby wykluczyć alergeny z pożywienia.

6. Ty wybierasz ile chcesz wydać na swoją dietę w ciągu miesiąca.

7. Każda dieta jest indywidualnie zbilansowana w wartości odżywcze, witaminy i minerały, tak aby zawierała ona wszystkie składniki potrzebne Twojemu organizmowi.

8. Wszystkie rodzaje diet oparte są na potwierdzonych naukowo metodach.

9. Możesz wybrać 4 lub 5 posiłków, które będziesz spożywać w ciągu dnia.

10. Posiłki dostosowane są do Twoich umiejętności kulinarnych.

Dieta najczęściej kojarzy się nam z odchudzaniem. Jednak istnieje spora grupa osób, które borykają się z problemem niedowagi i nie marzą o niczym innym, jak tylko o możliwości nabrania masy ciała. Drugą grupą osób są sportowcy pracujący nad rozbudową masy mięśniowej, który także muszą przybrać na wadze w sposób racjonalny i zdrowy. W każdym przypadku chodzi o to, aby wzrost masy ciała nie wynikał z przybrania tkanki tłuszczowej, a jedynie tkanki mięśniowej. Jak to zrobić?

Dlaczego zbyt mała masa ciała może być niebezpieczna?

W dobie kultu szczupłego i wysportowanego ciała straszeni jesteśmy nadwagą i jej przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi. Okazuje się jednak, że równie niebezpieczna może być niedowaga, a ta stwierdzana jest przy wartościach BMI (czyli wskaźnikiem masy ciała) poniżej 18, 5. W badaniach klinicznych przeprowadzonych przez wielu naukowców wykazano, iż osoby z niską i bardzo niską masą ciała narażone są na większe ryzyko śmierci z dowolnej przyczyny niż osoby posiadające prawidłową masę ciała. Z pewnością do tak niepokojących wyników badań przyczynił się fakt, iż wiele z osób objętych badaniem miało niską masę ciała generowaną rozmaitymi schorzeniami, niemniej jednak zbyt mała waga nie jest korzystna dla zdrowia.

Zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej powoduje zaburzenia termoregulacji, wpływa ponadto negatywnie na gospodarkę hormonalną – szczególnie u kobiet. U osób z niedowagą często stwierdzane są zaburzenia rytmu serca, zbyt niskie ciśnienie krwi, niedokrwistość. Niekiedy zauważalne jest chroniczne zmęczenie, niedobory pokarmowe, spadek libido i zaburzenia płodności czy osłabienie kondycji skóry, włosów i paznokci.

Dieta na przytycie – podstawowe zasady

Każda osoba, która chce przybrać na wadze, powinna skoncentrować się na spożywaniu wartościowych i jak najmniej przetworzonych produktów. Ma to na celu dostarczenia maksymalnej ilości składników odżywczych. Jest to bardzo istotne w przypadku sportowców, którzy chcą rozbudować masę mięśniową i z racji treningów narażeni są na niedobory pokarmowe. Ma to kluczową rolę także w przypadku osób, które są z różnych powodów szczupłe i chcą przytyć bez intensywnych treningów i znaczącej rozbudowy masy mięśniowej. Odpowiednia podaż mikro – i makroskładników odżywczych gwarantuje przybranie masy ciała przez nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej – chodzi o suchą masę mięśniową.

Najważniejsze zasady diety na przytycie to:

  • dostarczanie węglowodanów złożonych
  • odpowiednia podaż białka
  • dostarczanie nienasyconych kwasów tłuszczowych
  • unikanie słodyczy i fast foodów
  • uzupełnienie kaloryczności diety wysokoenergetycznymi produktami, takimi jak orzechy, awokado czy siemię lniane

Dieta na przytycie nie ma za zadanie wyłącznie przyczynić się do zwiększenia masy ciała, ale także powinna dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Należy zatem koniecznie unikać dostarczania tzw. „pustych kalorii”.

Gęstość odżywcza a kaloryczność

Dieta na przytycie zakłada spożycie większej ilości kalorii niż wynika to z całkowitego zapotrzebowania na kalorie, wyliczanego w oparciu o masę ciała, wiek, płeć oraz stopień aktywności fizycznej. Oczywiście im aktywność większa – tym więcej kalorii należy przyjąć. Szczególne wyzwanie stoi przed osobami trenującymi siłowo, których celem jest rozbudowa masy mięśniowej – muszą przyjmować spore ilości kalorii, co przekłada się na znaczną częstotliwość i objętość posiłków. Taka dieta może być niekiedy problematyczna. Aby móc spokojnie przyjąć zaplanowaną ilość kalorii, warto skoncentrować się na produktach o dużej gęstości odżywczej. Termin ten oznacza wartość odżywczą produktu w odniesieniu do jego kaloryczności. Najgęstsze odżywczo produkty dostarczają bardzo dużej ilości składników odżywczych przypadających na określoną ilość produktu. Niekiedy wystarczy zjeść niewielkie ich ilości, aby dostarczyć wartościowych kalorii oraz składników odżywczych. 

Udostępnij
50.00
Czas dostawy: 5 dni

Inne produkty, które mogą Cię zainteresować

Brak produktów